3 sytuacji "prawdziwego psiarza", czyli krok po kroku jak oszaleć poprzez stereotypy.

Obecnie wielu psiarzy jest na pograniczu depresji. Wszystko poprzez stereotypy, z jakimi się napotykają oraz przez ich zazdrość. Bo nie ma nic gorszego, niż zazdrosny psiarz. Czemu? Odbija się to na nim, jak i na psie. Wszystkie wymienione poniżej przypadki to myśli siedzące w głowie psiarza z kompleksami.

1. "Prawdziwy psiarz musi znać każdą rasę. W przeciwnym razie - to nie psiarz!"
Jedziesz na wystawę ze znajomą osobą. Chodząc wokół ringów, nagle napotykacie się na psa, który ową znajomą osobę zachwycił. Pyta się Ciebie, jaka to rasa. Wpatrujesz się, jednak nic nie przychodzi Ci do głowy. Osoba znajoma jest adekwatnie rozczarowana, bo przecież "psiarz musi znać wszystkie 400 ras". Jeśli tak nie jest, to co to za psiarz???

2."Prawdziwy psiarz bezwzględnie musi chodzić na wystawy, seminaria, szkolenia. Bo co to za doświadczenie bez cennych szkoleń?"
Masz znajomą, osoba mająca wybitnie inteligentnego psa, z którym jeździ na wszystkie dostępne spotkania, gdzie można się pokazać z psem. Tobie nie jest to do szczęścia potrzebne. Patrzysz na psa. Czy praca z właścicielem sprawia mu przyjemność, czy jest to jedynie sposób na sławę?

3. "Prawdziwy psiarz musi mieć psa, który zna do perfekcji wszystkie sztuczki."
Oglądasz sobie na YT wszystkie filmiki z "Amazing Tricks". Przeglądasz komentarze. Tam same wychwalenia, komplementy. Masz psa tej samej rasy, która wystąpiła w filmie, jednak kiedy próbujesz nauczyć go tej samej sztuczki, nie chce on nawet na Ciebie spojrzeć. Na czym Ci zależy? Na relacji czy komplementach?


2 komentarze:

  1. Zgadzam się w 100%, bardzo pomocny post.
    Mam nadzieję, że w jakiś sposób mnie on zmotywuje i odzyskam wiarę w siebie. :D

    OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest dla mnie ogromną motywacją do dalszego blogowania, a także pewnym podsumowaniem. Dlatego chcę Wam bardzo podziękować za dodanie nam sił i wsparcia. :)

Każdy Wasz komentarz postaram się odwzajemnić.
Jeśli prowadzicie bloga - przyślijcie mi link. Odwiedzę ;)

Obsługiwane przez usługę Blogger.