Recenzja Comfy Dental Stick* Przed rozpoczęciem recenzji pragnę podkreślić, że ten i poprzedni produkt działają na podobnej zasadzie i niewiele się od siebie różnią. Trudno było mi wyróżnić niejednakowe cechy obu zabawek, jednak przy dłuższym testowaniu takowe powstały. Z góry przepraszam za kopiowanie wypowiedzi z poprzedniego postu.

O produkcie
Comfy Dental Stick to typowy przykład tzw. "bezpiecznego patyka". Jak poprzednio recenzowana zabawka, jest rozmiaru 1 - czyli dla psów małych i średnich, jednak według mnie nadaje się ona również dla dużych psów (bez bicia - byłam świadkiem zabaw dużych psów właśnie tym produktem o właśnie tej wielkości :D) Jej długość wynosi 18cm, a średnica 4 cm. Została kupiona za 9.99 zł w sklepie zoologicznym "ZOO", ale porównując do cen w internetach, wydaje się być dość tania.

Funkcje

Istnieje wiele rozwiązań dotyczących zabawy Dental Stick. Niewiele różni się od Comfy Dental Rugby, toteż mogę przyznać, że ma wiele zastosowań, które zarówno w teorii, jak i w praktyce - są zadowalające. Dental Stick można użyć jako:

  aport. Ostatnio bezpieczne patyki są coraz bardziej popularne w świecie psich zabawek, chociażby ze względu na to, że w porównaniu do zwykłych kijków, są o wiele bardziej praktyczne i jak sama nazwa mówi - bezpieczne.
  szarpak. Co prawda nie mogłyśmy nacieszyć się tym produktem dość długo, ponieważ zabawka uległa Mirkowym szczękom. Mimo wszystko można użyć tej zabawki jako szarpak, wystarczy tylko przewlec materiał przez otwór.
  ♥ masażer dziąseł. Nic dodać, nic ująć, Dental Stick jest zabawką, która ma na celu przede wszystkim wzmocnienie dziąseł i zębów.

Wady i zalety
 Zabawka ma wiele zastosowań (punkt "Funkcje")
  Unosi się na wodzie, nie tonie.
  Ma miętowy aromat (który utrzymuje się nawet, kiedy zabawka jest utaplana w błocie), dzięki czemu pies jest w stanie ją wytropić.
  Zabawka podczas gryzienia wydaje szczękające dźwięki, które zaciekawiają psa.
  Pies, gryząc zabawkę, wzmacnia zęby.
 Tworzywo jest bezpieczne dla psów.
 Pies nie nudzi się zabawką.
 ♥ Dostępna w Polsce. 
 Łatwo ją wyczyścić.
  Cena.

Natomiast jeśli chodzi o wady..  
Pozwolę sobie przytoczyć cytat opisu tej zabawki: (...) Zabawka MINT DENTAL STICK jest wysoce trwałą i odporną na rozciąganie (...). Niestety, zgodzić się z tym nie mogę. W moim przypadku ten produkt absolutnie nie był odporny, ani trwały.
Zabawka może sprawdzić się w przypadku każdego psa, jednak nie dla każdej psiej szczęki.
Zabawka może być niewidoczna dla psa.

Dla kogo?
Jest to zabawka dla osób, które chcą bezpieczniej ćwiczyć aportowanie ze swoim psem. Co do psów, rozmiar jest obojętny, jednak ważna jest siła, ponieważ produkt jest nietrwały. Podsumowując, myślę, że warto kupić tą zabawkę, ale przed zakupem należy zastanowić się nad tym, czy taki aport byłby w stanie "wygrać" ze szczękami psa. Jeśli nie, odradzam, bo może skończyć się mniej więcej w ten sposób:

4 komentarze:

 1. Czy owa zabawka jest wykonana z plastiku?

  Cavisiowe szczęki w porównaniu do tych Rottkowych są...
  No, w każdym bądź razie różnica jest kolosalna. :D
  Zastanawiam się, czy taka zabawka przypadłaby do gustu Ruby i czy w naszym przypadku by wytrwała.
  Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o nacisk jej szczęk, ale o to, że Ruda ma tendencję do przenoszenia, rzucania i maltretowania zabawek do końca ich żywotu, także nie wiem czy byłby to dobry pomysł...
  Chyba lepiej nie ryzykować.

  Pozdrawiamy,
  Gosia & Ruby
  ruby4x4.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, jest zrobiona z gumy.

   Myślę, że jeśli Ruby nie ma tak mocnych szczęk, to zabawka powinna się sprawdzić. "Maltretowanie i rzucanie" tej zabawki nie jest dla niej zagrożeniem. ;)

   Pozdrawiamy ;)

   Usuń
 2. Mira jest prawdziwym zabójcą zabawek :D Przy jej szczękach chyba nic się nie ostanie, ale sama zabawka w sobie fajna no i cena bardzo atrakcyjna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdziwym zabójcą ze szczególnym okrucieństwem. Jak można nazwać inaczej ćwiartkowanie prezentów? :"D

   Usuń

Każdy komentarz jest dla mnie ogromną motywacją do dalszego blogowania, a także pewnym podsumowaniem. Dlatego chcę Wam bardzo podziękować za dodanie nam sił i wsparcia. :)

Każdy Wasz komentarz postaram się odwzajemnić.
Jeśli prowadzicie bloga - przyślijcie mi link. Odwiedzę ;)

Obsługiwane przez usługę Blogger.