Psi rekordziści

Zwierzęta uwielbiają nas zadziwiać i robią to perfekcyjnie. Dają nam wspaniałe wzory na to, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Doskonale dokumentuje to dobrze znana Księga Rekordów Guinnessa, w której zawarte są najbardziej nieprawdopodobne przypadki, zarówno ze świata ludzi, jak i zwierząt. Dzisiaj przyjrzymy się rekordom ustanowionym przez... psy. Począwszy od najdłuższego języka, po najszybszego psiego skate'a. Zapraszam! :)
1# NAJWIĘKSZY PIES

Chyba wszystkim nam tu obecnym, najbardziej znany psi rekord. Należy on do Doga Niemieckiego imieniem Zeus. Mierzył w kłębie dokładnie 111,8 cm, co czyni go największym psem na świecie. Odszedł z przyczyn naturalnych, mając 5 lat. Swoim rekordem prześcignął Giant George'a, który był tej samej rasy. Żeby było śmieszniej, poprzednik panicznie bał się psów Chihuahua.
 


2# NAJMNIEJSZY PIES

Jak to powiedział Kartezjusz, świat jest dualistyczny. Pora więc na.. najmniejszego psa. Chihuahua o imieniu Miracle Milly dumnie prezentuje się z tym tytułem, mierząc w kłębie niecałe 10 cm. Jak dotąd, nikt jej jeszcze nie prześcignął. I szczerze powiedziawszy, kibicuję jej. Ona ocieka słodkością! :D3# NAJCIĘŻSZY PIES

W tej kategorii zwyciężył Zorba, Mastiff angielski ważący 155 kg. Pies mieszkał w Londynie wraz ze swoim właścicielem, żył w latach 80. Jednak jak dla mnie szczycenie się doprowadzeniem psa do takiego stanu sięga podziemia. BARF wersja rosyjska :P


4# NAJBRZYDSZY PIES

 To miejsce jest zasłużone Grzywaczowi chińskiemu o imieniu Orzeszek. Psiak był ofiarą przemocy i został ciężko ranny wskutek pożaru. Przez to stracił możliwość zamykania oczu, jest ściśle pod opieką swojej nowej właścicielki, która nazywa go swoim dzieckiem. Pieniądze za tą nagrodę właścicielka przeznaczyła na pomoc innym zwierzętom.
 


5# NAJSTARSZY PIES

To szczególne miejsce honorujemy suczce Maggie, która przeżyła 30 lat. Jest ona rasy Kelpie i swoim rekordem pokonała Australijskiego Cattle Doga - Bluey, który przeżył 29 lat. Wiek suczki przelicza się na ponad 200 lat ludzkich!


6# NAJDŁUŻSZY PIES

Ten tytuł należy do Wilczarza Irlandzkiego imieniem Farrell. 
Psiak mierzy niecałe 8 stóp, czyli w przeliczeniu ok. 2,5 metra. WOW!
 


7# NAJDROŻSZY PIES

Historia pewnie wszystkim znana - pies sprzedany na aukcji, sprzedany chińskiemu bogaczowi za 2 miliony dolarów, a więc 7.5 miliona złotych. Pies wabi się Hong Dong i jest rasy Mastif Tybetański. W kraju rasa uchodzi za najbardziej luksusową i można byłoby porównać jej posiadanie do nocnej jazdy najnowszym Ferrari po Vegas.


8# NAJGŁOŚNIEJSZY PIES

''Psy szczekają z różnych powodów, aby przyciągnąć uwagę i wyrazić emocje. Dzisiaj szczekały, by stać się posiadaczami Rekordu Guinnessa''. Ostatecznie rekord najgłośniejszego szczeku został ustanowiony przez Owczarka Szwajcarskiego o imieniu Daz. Pies wyciągnął z siebie ponad 100dB, czyli to samo natężenie dźwięku, które przypisuje się.. pile łańcuchowej.

9# NAJSZYBSZY PIES

Miejsce pierwsze wśród psich pędziwiatrów ląduje do łapek Greyhounda - psa, który potrafi rozpędzić się do 74km/h, czyli na równi z gepardem. Wszystko za sprawą niezwykłej budowy anatomicznej, kształconej przez setki lat. No i mamy prawdziwy wzór psa wyścigowego :)
 


10# NAJSZYBSZY SKATER

Może kojarzycie tę mordkę z YouTube? To mix Border Collie o imieniu Jumpy. Imię nie dane przypadkiem, ponieważ psiak jest rasowym parkour'owcem. Mało tego, umie jeździć na deskorolce! Za sprawą swoich wyczynów stał się najszybszym Skatem, przejeżdżając 19,65 sekund na dystansie 100 metrów. Tym samym pokonał poprzedniego obrońcę tytułu, który przejechał ten sam odcinek zaledwie 0,02 sekundy dłużej! Ale to nie jedyne jego osiągnięcia - zobaczcie sami ;)
  


11# NAJDŁUŻSZY SKOK

Ten rekord został pobity na zawodach w Dog Diving przez suczkę rasy Malinois, Vhoebe. Suczka wybiła się na odległość ponad 7 metrów!
  


12# NAJWYŻSZY SKOK

Kolejny skoczek? A i owszem. Poznajcie suczkę rasy Greyhound, Cindy, która pokonała mającą 172,7 cm przeszkodę. Robi wrażenie!
  


13# NAJLICZNIEJSZY MIOT

Najliczniejszy psi miot przyszedł na świat 29 listopada 2004 roku w Wielkiej Brytanii, a wydała go na świat suczka Mastiffa Neapolitańskiego o imieniu Tia. Przez cesarskie cięcie urodziło się 24 pieski, jednak 4 z nich nie przeżyły pierwszego tygodnia. Dumnym ojcem szczeniąt był pies o imieniu Cezar.
 


14# NAJDŁUŻSZY OGON

Ten rekord należy do Doga niemieckiego, Bentley'a. Ogon psa mierzy 66,08 cm, co czyni go najdłuższym ogonem wśród wszystkich ogonków na świecie. Jako ciekawostkę, Bentley oprócz bycia sławnym, jest również psem terapeutycznym; pomaga chorym dzieciom w szpitalach.
 


15# NAJDŁUŻSZY JĘZYK

Ten rekord pierwotnie był ustanowiony przez Pekińczyka imieniem Puggy, jednak szybko został pobity przez boksera Brandy'ego, którego język osiągał 43 cm. Serdeczne pozdrowienia dla kochających właścicieli :P


16# NAJWIĘCEJ PRZEBITYCH BALONIKÓW

Spodziewalibyście się wybicia przez tę sunię 100 baloników w czasie mniejszym niż minuta?
 
 
  Ja nie. Patrząc na przeuroczy portret tego psa wyobrażałam sobie go w zupełnie innym świetle.. A tu proszę.
 


17# NAJWIĘCEJ PIŁEK W PYSKU

Akurat ten rekord mało mnie zdziwił - Retriever zawsze był dla mnie jedną, wielką niewiadomą, czy też pozorną szarą myszką, która czasem daje po całości. Rekord największej ilości piłek w pysku należy do Goldenki Augie.
Było ich aż.. 5.18# NAJSZYBSZY MARSZ Z PUSZKĄ NA GŁOWIE

Czas pokonania przez psa dystansu 100m to 2 minuty i 55 sekund. Dokonała tego suczka Sweet Pea, mix owczarka australijskiego i border collie.Co ciekawe to nie jest jej jedyny rekord! Suczka ma na koncie łącznie 3 tytuły w różnych kategoriach.19# NAJWIĘCEJ PRZEBRANYCH PSÓW

Ten nietypowy rekord został pobity podczas 19. dorocznej Beggin’ Pet Parade w Saint Louis w Stanach Zjednoczonych – wynosi on obecnie 1326 zwierząt, jednak przebranych czworonogów było podczas wydarzenia znacznie więcej. Aby zostać policzonym przez organizatorów trzeba było psa zgłosić, odebrać specjalną chustę oraz przejść całą wyznaczoną trasę, bo dopiero na mecie pies był oficjalnie dołączany do rekordowej ekipy.20# NAJLICZNIEJSZY SPACER

Kto nie lubi spacerować ze swoim psem? Na pewno nie Brytyjczycy! Najliczniejszy spacer miał miejsce 12 czerwca 2011 w Wielkiej Brytanii podczas Great North Dog Walk, w którym wzięło udział 22 742 psów 182 ras!21# NAJWIĘCEJ PSÓW NA SPACERZE Z JEDNĄ OSOBĄ

Tego wyzwania podjął się nie pies, a Amerykanin Joseph Orsino, który postanowił wyprowadzić 35 psów będących pod opieką psiej fundacji w Pittsburgu. Odcinek mierzył ponad kilometr, a część psów co prawda szła luzem. Ja ledwo dałam radę ledwie z czwórką.. ;P
 


22# NAJLICZNIEJSZY EGZAMIN POSŁUSZEŃSTWA

A propos ilości, rekord pobito również podczas egzaminu psiego posłuszeństwa. Test miał miejsce 22 kwietnia 2012 roku w Walencji i wzięło w nim udział 390 uczestników. Należy wspomnieć, że do lekcji przystąpiło więcej teamów, jednak z racji oddalania się psów, pary zostały zdyskwalifikowane.
 


23# NAJWIĘCEJ PSÓW NA SKAKANCE

Ten nietypowy rekord należy do japońskiej grupy cyrkowej ''Super Wan Wan Circus''. Przez skakankę skakało grupowo... 13 psów jednocześnie. Nie wierzycie? Zobaczcie poniższy filmik :D
 


24# PIES, KTÓRY JEŹDZIŁ... HULAJNOGĄ

Pies, którego psa chyba nie trzeba przedstawiać - 4-letni Briard o dumnym imieniu Norman ustanowił psi rekord w najkrótszej jeździe na hulajnodze - 30 metrów w zaledwie 21 sekund. Trenerka Normana, Karen Cobb, już w czasach szczenięcych swojego pupila zauważyła u niego nietypowe zainteresowanie hulajnogą syna, co później przerodziło się w maniakalną pasję. Pies jeździ również na rowerze, jest częstym wizytatorem największych stacji telewizyjnych. Pieniądze otrzymane z nagrody zostały przeznaczone na dofinansowanie schronisk dla zwierząt.
 


25# NAJLEPSZY PSI LITERATA

Chaser - tego psa uznaje się za najmądrzejszego w całej historii. Ten Border Collie potrafi rozróżnić ponad 1000 obiektów - jest to na intelektualnej równi z trzyletnim dzieckiem. Chaser swoim rekordem pokonał Rico - psa tej samej rasy, który zna 200 nazw różnych przedmiotów.

26 komentarzy:

 1. Punkt 21... Gdybym tylko wiedziała wcześniej, że taki rekord istnieje! Byłby mój :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiedziałam,że jest tyle psich rekordów! :D
  Co do dog divingu, w zeszłym roku w Poznaniu malina skoczyła 8,25. Byłam, widziałam :D. Pewnie są gdzieś tabele wyników.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zazdroszczę! Chciałabym zobaczyć to na własne oczy :)

   Usuń
 3. Hahah boskie te niektóre rekordy ! xD

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo chciałabym być na takim najliczniejszym spacerze, brzmi to świetnie! :)
  Najdłuższy język przeuroczy! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz, nikt nie powiedział, że nie wolno tego rekordu przebijać! :P

   Usuń
 5. Najdłuższy język.. Matko gdzie ten pies go w pysku mieści :D

  OdpowiedzUsuń
 6. 10 - pies jeździ na desce lepiej niż ja XDD
  Jestem pod wrażeniem tych rekordów, sama znałam chyba tylko o największym, najmniejszym i najstarszym psie ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. niesamowite! staruszek najbardziej poruszył moje serce <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie oprócz dobrej karmy pochłania ogrom miłości :P

   Usuń
 8. Punkt 20# NAJLICZNIEJSZY SPACER - 12 Czerwca - dzień moich urodzin :D Tylko rok się nie zgadza xD
  ---------------------------------
  Oczami Blue Merle

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie, byłoby fajnie obchodzić urodziny w takim gronie :P

   Usuń
 9. Matko :D Słyszałam o paru z nich ale aż tyle jest psich rekordów to wooow :D Każdy psiak jest wyjątkowy i każdy może bić rekordy :)
  Pozdrawiam,
  goldenowelove.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Może mamy szansę na rekord dla ,,najsłodszego'' psa :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe jak byłby ustalany werdykt..
   I ta stara gadka o lizaniu psów xD

   Usuń
 11. Myślę że Nero spokojnie by wygrał konkurencję "najgłośniejszy pies" ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ale tego dużo...
  Ciekawe co jadł Kelpie, że tak długo wytrzymał? Może barf, bo z tych stron się wywodzi ;)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest dla mnie ogromną motywacją do dalszego blogowania, a także pewnym podsumowaniem. Dlatego chcę Wam bardzo podziękować za dodanie nam sił i wsparcia. :)

Każdy Wasz komentarz postaram się odwzajemnić.
Jeśli prowadzicie bloga - przyślijcie mi link. Odwiedzę ;)

Obsługiwane przez usługę Blogger.