Typy psich blogerów

Psiarskie społeczeństwo, jak każdy inny typ grupy, jest bardzo zróżnicowane. Mimo, że obracamy się wokół jednego czynnika, jakim jest pies, każdy z nas prowadzi swój własny, innowacyjny sposób blogowania. Jako stały czytelnik wielu psich blogów, zrobiłam drobny research i niczym Darwin, dzisiaj przedstawiam Wam następujące sorty, które udało mi się odkryć. Let's get started!
1. Typ Sumienny - Perfekcjonista
Regularnie publikuje posty, a niemal każdy z nich odnosi sukces. Ujmuje swoje liczne grono odbiorców, dzięki czemu często bywa obecny w rankingach najlepszych psich blogów. Jest świadomy swojego sukcesu i pracuje nad byciem jeszcze lepszym. Na ogół posiada dobre relacje z czytelnikami i zawsze ma przy sobie dobrą ripostę. Odnajduje się w każdym temacie i ma dobrze rozwinięte profile w social media. Jedną z czołowych wartości jest dla niego satysfakcja.

2. Typ Pewny Siebie - Gwiazda
Nie boi się publicznie wyrażać swojego zdania, nawet jeśli jest zupełnie inne, niż te, które posiada większość. Nie przejmuje się hejterami, ponieważ ma przeświadczenie, że jest to tania siła robocza, dzięki której blog staje się sławniejszy. Generalnie ma wywalone na dużo spraw, a jej największą wartością jest po prostu bycie sobą. Jest szczera, czasami do bólu. Miewa zorganizowane grono przeciwników i lubi wzbogacać swoje wypowiedzi o wulgaryzmy.

3. Typ Oddany - Wierna Żona
Psia "Matka Polka". Obowiązkowo podchodzi do blogowania. Często uzależnia swoje wpisy od czytelników i lubi pytać ich o zdanie, chociaż często podkreśla, że "pisze dla siebie". Nie ma sprecyzowanego systemu wartości, jednak nadzwyczajnie ceni sobie dobrostan swojego psa. Bywa zabawkowym maniakiem, przez co jej portfel świeci pustkami, ale dla pieska zrobi wszystko. Często podkreśla znaczenie tej miłości i kilka razy w roku montuje filmiki ku czci zwierzaka.

4. Typ Dramatyczny - Primadonna
Primadonna często popada w stany złego nastroju spowodowane brakiem zainteresowania ze strony odbiorców. Choć nie musi kochać matematyki, nad życie uwielbia cyferki. Każdy kolejny czytelnik podwyższa poziom jej ego, natomiast jego odejście to istna dramaturgia. Lubi otrzymywać miłe komentarze, nienawidzi zwracania uwagi, a jeśli nie dostaje żadnych komentarzy, wyzywa swoich poddanych od nędznych nikczemników pozbawionych duszy i grozi odejściem z blogosfery.

5. Typ Czujny - Tropiciel
Jest jak telewizja. O wszystkim dowiaduje się pierwszy i jako pierwszy wysyła informacje w świat. Uwielbia afery, dramy i bycie w centrum uwagi. Często, żeby sięgnąć po więcej tajników danej sprawy, staje się dwulicowy. Zdecydowaną większość czasu przebywa przed komputerem, zbierając niusy, którymi się karmi. Myśli, że jest lubiany. Zazwyczaj jest samotny i cieszy go każdorazowe okazanie zainteresowania, chociaż bywa bardzo tajemniczy i nieufny.

6. Typ Wrażliwy - Domator
Wrażliwiec to często zły bloger. Bywa, że posty pojawiają się raz na ruski rok, dlatego uzupełnieniem bloga jest fanpage o nieco lepszej sytuacji. Powodem często bywa dodatkowa działalność, taka jak wolontariat w schronisku dla zwierząt. Jest osobą czułą i wrażliwą na krzywdę zwierząt, często wypruwa dla nich flaki. Wpisy bywają bardzo emocjonalne i wzruszające. Wrażliwe osoby często mają swoje ukryte talenty, a "Pomoc" to ich drugie imię.

7. Typ Wygodny - Kalifornijczyk
Posiada szczególne zamiłowanie do estetyki i jest to widoczne w działalności tejże osoby. Lubuje się w byciu minimalistą, lubi podążać za modą i utrzymuje się w lekkich, nie zobowiązujących tematach. Ma wyczucie kadru, co lubi pokazywać na swoich social media. Ceni sobie czystość ponad wszystko, dlatego nie spotkamy takiej osoby z wielkim fafluniącym się burkiem, ale z salonowym pieskiem, który od szczenięctwa jest uczony higieny i dyscypliny. Nie lubi się trudzić i często kupuje sobie fanów.


8. Typ Awanturniczy - Poszukiwacz Przygód
Jest zaciętym przeciwnikiem rutyny i miewa zamiłowanie do sportów, nie tylko psich. Uwielbia zagadki i lubi uczyć się metodą prób i błędów. Jest kreatywny, śmiały i rozrywkowy. Brud nie jest mu straszny i z wiekiem przyzwyczaił się do ubrudzonych dłoni, złamanych paznokci i elementów flory we włosach. Często zmienia nazwę i szablon bloga, bywa bardzo niezdecydowany. Nie wyobraża sobie spacerów bez włączonego endomondo, po za tym idzie tropem mody.

9. Typ Nie-zwyczajny - Oryginał
Ciężko o drugiego takiego blogera, dlatego typ dziewiąty jest rozpoznawalny w swoim środowisku. Na tle pozostałych blogerów często wyróżnia go łamanie stereotypów ze swoim psem, osobliwe poczucie humoru, czy wyjątkowy talent fotograficzny. Osiąga sukces dzięki byciu sobą i nie udaje nikogo, natomiast dużo osób udaje właśnie jego. Jednym z jego problemów są wszechobecne plotki, tworzone często przez "potencjalną konkurencję".

10. Typ samotniczy - Pustelnik
Typ pozbawiony poczucia wspólnoty. Obecny jedynie na blogu, nie posiadający innych social media. Enklawa samotności powoduje coraz to częste myśli o blogowym samobójstwie. Nie lubi konsultować się z innymi, nie pyta innych o zdanie, woli pozostawać samowystarczalny i robić to, na co w danej chwili ma ochotę. Wyjątkowo zamknięty w sobie, odcięty od reszty blogowego świata. Razem ze swoim psem zmaga się z wybrakowaną socjalizacją.

11. Typ Zmienny Emocjonalnie - Ogień i Lód
Dzisiaj publikuje motywujące wypociny, energiczne kopniaki i moc stwórczą marzeń. Za tydzień narzeka na wszystko i chce ze wszystkim skończyć. Kolejny post to przeprosiny za wszystko i odkrycie, że może jeszcze istnieje takie coś, jak dobro. I tak w kółko. - Pod typem jedenastym często kryje się zdesperowana nastolatka, której nie wszystko wychodzi jak powinno. Bywa pozbawiona trzeźwego myślenia, potrzebująca mocnego strzału z liścia.

12. Typ Ofiarny - Altruista
Jest to typ blogera charakteryzującego się wysokim stopniem naiwności. Często bywa wykorzystywany przez inne osoby z branży i łatwo ulega sugestiom. Bez wątpienia zgadza się na wiele propozycji, niekoniecznie zważając na ich konsekwencje. Typ dwunasty pragnie być zauważony i kochany, bardzo przejmuje się opinią innych na swój temat. Pragnie się upodobać, często kokietuje. Łatwo daje sobie wejść na głowę, szczególnie swojemu psu.

13. Typ Władczy - Przywódca Stada
Absolutna odwrotność poprzedniego punktu. Posiada w sobie cechy perfekcjonisty i poszukiwacza przygód, jednak wyróżnia się zdecydowaniem i często ogromną wiedzą. Lubi się trochę pomądrzyć, pouczyć innych i często zdobywa powszechne uznanie. W psim gronie bywa behawiorystą, weterynarzem, dietetykiem i sportowcem w jednym, przez to często staje się ofiarą nurtujących pytań od spragnionych wiedzy nowicjuszy. Alfa i omega.

14. Typ Poważny - Realista
Jest to znakomity bloger, ponieważ wykazuje się niebywałą świadomością samego siebie. Wie, co robi dobrze, a co źle. Wie, jak zdobyć uwagę czytelników i jak ich zniechęcić. Jest chodzącą żyłą marketingu i umie zaprezentować się z klasą, przez co jest chętnie czytany i zwraca uwagę firm, są przy tym rzetelni i godni zaufania.  Dla wielu innych blogerów są autorytetem. Niestety ich populacja maleje i takiego typu osoby szukać trzeba ze świecą.


Post pisałam w oparciu o 14 typów osobowości według Oldhama i Morrisa. Proszę potraktować go z dystansem, bowiem jak większość tego typu postów, ma charakter humorystyczny. :)

24 komentarze:

 1. Czuję się typem nr 8., ale czy jestem? :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Wyczuwam u siebie typ 10 i 11... Chyba czas się za siebie wziąć 😂
  Pozdrawiam! :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdaje mi się, że też muszę nad sobą popracować :P

   Usuń
 3. Ja również czuję się po części 10 i 11 :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To chyba jedne z bardziej pospolitych typów wśród naszego grona :D

   Usuń
 4. Chyba więcej tych typów psich blogerów niż w ogóle psich blogów :D Nie ukrywam, że ostatnio sporo blogów zawiesiło działalność lub wpisy są na tyle rzadko, że nawet na nie nie zaglądam.

  Z ciekawości - a jakim typem Ty jesteś? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że opisuje mnie typ awanturniczy i samotniczy. Patrząc na rozwój mojego blogowania, te charaktery chyba najbardziej to odzwierciedlają :P

   Usuń
  2. Nie ma czego żałować - blogsfera to najczęściej nic fajnego. Takie tam grupki wzajemnej adoracji i tyle, więc nic nie tracisz :)

   Usuń
  3. Nie napisałam tego w negatywnym kontekście :D Nie żałuję tego, w jaki sposób się tu znalazłam, jakich ludzi poznałam, a psia blogosfera to jedno z miejsc, gdzie lubię przebywać :)

   Więcej jest we mnie z awanturnika (poszukiwacza przygód), niż z samotnika, dlatego nie jestem na tak przegranej pozycji. Czasy pustelnicze mam już za sobą :P

   Usuń
 5. Z większości wymienionych typów mogę sobie przypisać jakąś cechę, ale ciężko określić, w którym punkcie jest mnie najwięcej :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obawiam się, że ze mną jest to samo :')

   Usuń
 6. Haha :D Lepiej się nie przyznawać, w których typach mnie najwięcej, bo wyłazi ze mnie niezły socjopata :P

  Powinien być jeszcze jeden rodzaj - leń patentowany. Zgrać zdjęcia? Juuutrooo... Wpis się robi? Od miesiąca :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I typ ''niezdecydowany'', co ciągle zawiesza i wznawia bloga :)

   Usuń
  2. Chciałabym móc wyszczególnić więcej typów, bo wiadomo, że jest ich od groma, ale to by działało na zasadzie tworzenia jedenastego przykazania :P Wzorowałam się na naukowych typach osobowości, więc trzeba się było trochę ograniczyć :D

   Usuń
 7. Najbardziej zostałam opisana w Pustelniku :D
  I jak najbardziej mi to odpowiada. Nie czuję się z tym źle. Wręcz przeciwnie - unikam wszystkich gównoburz, kłótni, wytykania palcami a robię wszystko przed siebie. Fakt faktem, blog trochę na tym ucierpiał bo z czasem pojawia się coraz to mniej czytelników.. Ale cóż, nie mam też do tego wszystkiego tego samego zapału co kiedyś :)
  Pozdrawiamy i zapraszamy: Biscuit Life

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też poniekąd się z nim utożsamiłam, ale wydaje mi się, że powoli wychodzę z tego stanu i bardziej się otwieram, czego jednak Ci życzę. Myślę, że otwartość ma więcej korzyści, chociaż na upartego i pustelnik może czuć się szczęśliwy w swojej samotni :P

   Usuń
 8. Ja chyba jestem kazdym po trochu😊

  OdpowiedzUsuń
 9. Odpowiedzi
  1. Coś jakiś taki popularny ten typ :P

   Usuń
  2. Widocznie najłatwiej jest być pustelnikiem. :P

   Usuń
 10. Brakuje mnie - "poprawię się!". Jestem wiecznym "obiecuję, że będę pisać regularnie!". Chociaż nie umiem wyjść z psem bez endomondo...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Jeśli prowadzicie bloga - przyślijcie mi link. Odwiedzę ;)" - akurat jestem w nastroju "wracam na bloga!" więc pozwolę się zarekalamować ;)
   monopazur.blogspot.com

   Usuń

Każdy komentarz jest dla mnie ogromną motywacją do dalszego blogowania, a także pewnym podsumowaniem. Dlatego chcę Wam bardzo podziękować za dodanie nam sił i wsparcia. :)

Każdy Wasz komentarz postaram się odwzajemnić.
Jeśli prowadzicie bloga - przyślijcie mi link. Odwiedzę ;)

Obsługiwane przez usługę Blogger.