Wesprzyj bezdomniaka!

Piękna pogoda i dużo wolnego czasu to typowe oznaki zbliżających się wakacji, na które większość z nas od dawna czekała. Jako psiarze, lubimy wykorzystywać tę porę na wspólnych spacerach z psem, odkrywaniu nowych miejsc i poznawaniu innych, zapsionych osób. Nasze psy wyczekują przy drzwiach, radośnie merdając ogonem i oczekując wyjścia - podobnie jak psy bezdomne, które spędzają życie w boksie. Również dla nich wakacje to wspaniała okazja do spacerów z wolontariuszami. Jednak liczba psów w schroniskach, szczególnie letnią porą, potrafi sięgać zenitu i nierzadko spacery pozostają jedynie marzeniem. Na przeciw temu problemowi ruszyła platforma www.dlaSchroniska.pl, organizując akcję pod hasłem "Smycz dla psiaka".


Koma z fundacji SOS - Amstaffy
Sama, będąc opiekunem dwóch psów oraz wolontariuszem, wiem, jak istotną rolę w życiu psa mają spacery, a szczególnie, kiedy jest to jedna z niewielu rozrywek, jakie można zafundować psu, szczególnie bezdomnemu. Jest to świetny sposób na zacieśnienie więzi ze zwierzęciem, ale także możliwość socjalizacji i zaznajamiania ze środowiskiem. Kiedy nadchodzi pora na spacerowanie, głównym zadaniem opiekuna jest zapewnienie psu rozrywki i zabawy, ale także komfortu i bezpieczeństwa. Wiadomo więc, że potrzebne są do tego wytrzymałe i odporne smycze, co jest powszechnym problemem polskich schronisk.

Rysia ze Schroniska w Gaju
Te produkty, gdy są regularnie używane, szybko się przecierają, czasem też psy je przegryzają, dlatego w placówkach takich jak nasza trzeba je dość często wymieniać. Zapotrzebowanie na nie w zasadzie się nie kończy, dlatego chętnie dołączyliśmy do akcji „Smycz dla psiaka” i z góry dziękujemy każdemu, kto wesprze w jej ramach naszych podopiecznych – mówi Małgorzata Lamperska ze Schroniska dla zwierząt w Poznaniu. Żeby to zrobić, wystarczy kilka minut i kilkanaście złotych. Najpierw na platformie www.dlaSchroniska.pl należy wskazać schronisko czy fundację oraz czworonoga z danej placówki, którego planujemy obdarować. Następnie wybiera się produkt, który chce się kupić wskazanemu zwierzakowi i przechodzi się do płatności. Całość przypomina zakupy w sklepie internetowym, jednak darczyńcy nie muszą przejmować się kwestią przesyłki, bo organizatorzy przekazują sprezentowane w ten sposób produkty do konkretnych pupili bezpośrednio, a pomagający nie ponoszą kosztów przesyłki.


– Wbrew częstej opinii poza artykułami pierwszej potrzeby jak jedzenie czy leki, w schroniskach potrzebne są również inne produkty. To od przedstawicieli tych placówek wiemy, jakie dokładnie, bowiem to oni przygotowują i przekazują nam listy rzeczy niezbędnych pupilom, które następnie umieszczamy na platformie www.dlaSchroniska.pl. To właśnie w odpowiedzi na zgłaszane przez nich zapotrzebowanie zorganizowaliśmy zbiórkę „Smycz dla psiaka” – mówi Michalina Zabłocka z Fundacji NaszeZoo.pl, która jest organizatorem wspomnianej akcji. Docelowo ta inicjatywa ma pomóc czworonogom także w kontakcie z potencjalnymi nowymi opiekunami. – Dla osób myślących o adopcji duże znaczenie ma to, jak zwierzę się zachowuje. Wiele bezdomnych psów ma problem z tym, żeby dać się prowadzić. Wymaga to nauki w praktyce, podczas spacerów, dlatego nowe smycze są dla nas tak ważne – mówi Małgorzata Lamperska.

Diesel z Fundacji Azylu pod Psim Aniołem

Zbiórka „Smycz dla psiaka” potrwa do końca lipca. Organizowana jest w ramach prowadzonej od prawie trzech lat akcji www.dlaSchroniska.pl, dzięki której co miesiąc do psów i kotów z kilkudziesięciu schronisk i fundacji z całej Polski, w tym z Poznania, Gaju, Dalabuszek, Konina, Łęczycy, Obornik, Przyborówka czy Radlina trafiają dary ufundowane przez internautów – między innymi karma, witaminy, środki czystości czy legowiska.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji!

5 komentarzy:

 1. Chętnie weźmiemy udział! Mam trochę odłożonych pieniędzy, więc przynajmniej ktoś dobrze je wykorzysta :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajna inicjatywa - popieramy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super! Może coś zakupimy psiakom z naszej okolicy; ). Chociaż najlepiej pojechać i samemu dać rzeczy zwierzakom, ten wzrok jak się cieszą -bezcenny.
  Pozdrawiamy|psotkaisonia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Super! Może coś zakupimy psiakom z naszej okolicy; ). Chociaż najlepiej pojechać i samemu dać rzeczy zwierzakom, ten wzrok jak się cieszą -bezcenny.
  Pozdrawiamy|psotkaisonia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajna akacja, ale z tego co widzę to w moim województwie żadne schronisko nie bierze udziału. Może zakupie coś dla innych schroniskowców, chociaż mam niezbyt przyjemne doświadczenia ze schroniskami i niestety nie smak został.
  http://pamietniki-czterech-lap.blogspot.com/2017/05/jak-zaplanowac-sesje-zdjeciowa.html

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest dla mnie ogromną motywacją do dalszego blogowania, a także pewnym podsumowaniem. Dlatego chcę Wam bardzo podziękować za dodanie nam sił i wsparcia. :)

Każdy Wasz komentarz postaram się odwzajemnić.
Jeśli prowadzicie bloga - przyślijcie mi link. Odwiedzę ;)

Obsługiwane przez usługę Blogger.